O nás

Ájurvédský salon Šafrán je jedna z mnoha větviček, která patří do rozrůstajícího se stromu ájurvédy.

Ve svém životě jsem měla to obrovské štěstí potkat velké osobnosti, jejichž moudrost nepotřebovala žádnou profesi. To čím je jejich síla a klid je – brahmavidjá, vnitřní poznání.

Pak, až jej naleznem
květ ten rozvitý,
pak není třeba
již nikdy jít spát.
Pak nastane den
plný jasného Bdění
ve kterém se nebudem
nikdy již bát.
Budem se dívat jen
do světa dění,
budem se dívat jen
jak tělo jde spát.

Vaše přítomnost na tomto světě by měla být jako přítomnost slunce.

Ať se objevíte kdekoliv, mělo by s Vámi přicházet světlo, moudrost a láska, pochopení, čistota a umění odpustit. Odpuštění je jedinou z největších věcí, kterou můžeme učinit.

Jedno z velkých setkání se uskutečnilo s Dr. Govindem Sahai Rajpootem Ph.D., se kterým vznikla vzájemná spolupráce od roku 1995. Vážím si tohoto člověka především za to, že má v sobě neuvěřitelně sinou a stálou oddanost k ájurvédě, kterou rozsévá již dvacet let v ČR. Byla jsem svědkem mnoha případů a obdivuji, jak ájurvéda dokáže rozeznat, uchopit a vysvětlit vznikající nemoc či nerovnováhu v lidském těle. Život je krásný a může být ještě půvabnější, když známe, jak funguje naše tělo a mysl v tomto čase a prostoru. Není jiného přání, než držet se za ruku s ájurvédou a žít s plným vědomím a poznáním sebe sama.

Děkuji za tyto vědomosti, za dlouholeté přednášky a také za tvrdou výchovu, která den co den obrušovala hrany tvrdohlavé mysli, za trpělivost v učení a velké umění v provádění těchto činností.